Paravan Site SEO Çalışması Nasıl Yapılır

İnternet ortamında birçok ücretsiz web sitesi imkânı sunan servisler vardır. WordPress.com ve blogger.com bu ücretsiz web sitesi servislerinden en popüler olan iki tanesidir. Bunların yanı sıra kullanıcılara sunulan birçok ücretsiz blog hizmeti vardır.

Seo çalışmalarına genellikle paravan siteler ve forum tanıtımları ile yapılır. Siteleriniz için kendiniz, ücretsiz blog servislerini kullanarak birden fazla paravan site açabilirsiniz. Bu sitelere gireceğiniz içerikler ile kısa bir süre sonra kendi asıl sitenize backlink kaynağı yaratabilirsiniz.

Kaliteli Backlink İçin Paravan Siteler Şart

Ücretli hosting ile uğraşmaktansa; ücretsiz ve pagerank değerleri yüksek olan blog servislerinden paravan siteler açmak, kaliteli backlink almanıza yarayacaktır. Sonuçta kurmuş olduğunuz bu paravan siteler tamamen size ait olacaktır ve içerikleri sizin istediğiniz kriterlere göre girilecektir.

Böylece güvenilir bir siteden link almış olacaksınız ve bu durum ana sitenizin Seo puanınızı arttıracak. Ayrıca paravan sitelerin size ait olması demek, backlinklerinizin kalıcı hale gelmesi demektir.

Tüm bunların yanı sıra paravan sitelerinizin yönetimi ve içerik girilmesi kolaydır. Paravan sitelerinizi haftada bir yapacağınız güncellemeler ile kaliteli bir site haline getirebilirsiniz.

Paravan Sitelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Paravan sitelerinizin domain isimleri Seo puanı kazandırma konusunda önemlidir. Önceden belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri içeren domainleri paravan siteleriniz için tercih edin.
  • Kategori isimlerini ve anahtar kelimeleri yükselmek istediğiniz kelimeye göre belirleyin.
  • Paravan sitelerinize girmiş olduğunuz içeriklerin özgün olmasına dikkat edin.
  • İçeriklerden link çıkışı yapmak için seçtiğiniz kelimelerin, sıralamada yükselmek istediğiniz kelime olmasına özen gösterin.
  • İçeriklerinizde, sıralamada yükselmek istediğiniz kelimeleri tag olarak ekleyin.
  • Paravan sitelere kurduğunuz temaların sade ama etkinli olmasına özen gösterin.
  • Hepsinden önemlisi, ana sitenize kısa bir sürede yüksek sayıda backlink sağlamak yerine; belirli periyotlarla parça parça backlink desteğini tercih edin. Aksi takdirde siteniz spama düşebilir.