Backlink Satın Alma

4

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Baclink nedir?

Backlink yani geri bağlantılar, Google’da sıralamanıza yardımcı olacağı için web siteniz için önemlidir. Geri bağlantılar, başka bir web sitesine köprü eklediğinizde oluşturulur.

Peki, geri dönüşleri nasıl alacağınızı tartışalım mı?

Backlink satın alma

Link Oluşturma nedir?

Bağlantı kurma başka bir web sitenize geri alma işlemidir. Kullanıcıların İnternet’teki farklı sayfalar arasında gezinmesine yardımcı olduğundan önemlidir.

Bu nedenle, web sitenizi popüler bir siteye bağlarsanız, daha fazla kullanıcı sizi bulabilir. Bu şekilde, web sitenize daha fazla trafik çekebileceksiniz.

Bu nedenle, bağlantı kurma SEO’nun önemli bir yönüdür.

Geri bağlantılar arama motorları için ne anlama geliyor?

Artık geri bağlantıların arama motorları için önemli olduğunu bildiğinize göre, bir arama motorunun geri bağlantıları nasıl gördüğünü tam olarak tartışalım.

Birincisi, arama motorları İnternet’teki sayfaları taradığında, dizinlerine yeni bağlantılar eklerler. Dolayısıyla, geri bağlantılar arama motorlarının daha fazla sayfa bulmasına yardımcı olur.

Diğer bir deyişle, geri aramalar önemlidir çünkü arama motorlarının web sitenizi keşfetmesine yardımcı olurlar.

Arama motorları ayrıca web sitenizdeki içeriği ve anahtar kelime kullanımını kontrol eder. Ayrıca, arama motorları sayfanıza işaret eden bağlantı sayısına bakar. Daha yüksek kaliteli harici web siteleri size işaret ediyorsa, değerli içeriğiniz olduğu anlamına gelir. Bunun sonucunda, web siteniz SERP’lerde iyi bir sıralamada yer alacaktır.

Geri bağlantıları harici bir kaynaktan gelen güven oyu olarak da düşünebilirsiniz. Dış kaynak ne kadar güvenilir olursa, güven oyu kendi web siteniz için o kadar değerli olacaktır.

Şimdi, bu basit ve mantıklı bir fikir zinciri gibi görünebilir. Ancak, sadece kağıt üzerinde basittir. Aslında, web siteniz için yüksek kaliteli geri almak için çok çaba ve zaman gerektirir.

Link oluşturmaya başlamadan önce üzerinde çalışmanız gereken binlerce şey var. Örneğin, web sitenizin içeriği, tasarımı, hızı, anahtar kelime araştırması vb. Üzerinde çalışmanız gerekir.

Daha iyi anlamak için şöyle düşünün: İyi içeriğiniz yoksa, başka hiçbir web sitesi kendi web sitesine bağlantınızı eklemez.

Ayrıca, sayfa içi SEO üzerinde çalıştıktan sonra, bağlantı kurma zaman içinde gerçekleşmez. Bunun için çalışmanız gerekecek.

Yani, kolay bir yol yok , düşünüyor olabilirsiniz.

Iyi haber, web sitenizin diğer yönleri üzerinde çalışırken kolayca geri almak için basit bir yolu olmasıdır.

Geri bağlantıları güvenilir bir kaynaktan satın alabilirsiniz. Bu endişeleri aklından çıkarır.

Bu yüzden, geri bağlantı satın alma ve bunu yapmanız gerekip gerekmediği hakkında daha ayrıntılı konuşalım.

Neden Geri Bağlantı Almalısınız?

Zaman Kazandırır

Geri bağlantı satın almanızın ilk nedeni, size zaman kazandıracak olmasıdır. Geri bağlantı almak çok zaman alıyor . Ayrıca, mükemmel kalitede geri bağlantı elde etmek daha zordur.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir geri bağlantı almak için hak kazanmanız gerekir. Bu nedenle, içeriğiniz ve web siteniz işaretlenmelidir.

Geri dönüşleri elde etmek için uzun bir süreç var. Dolayısıyla, geri bağlantı satın almaya giderseniz, her şeyi kendiniz için basitleştireceksiniz. Aslında, sadece geri bağlantı satın almayacaksınız. Tüm süreci satın alacaksınız; geri almak için gereken çaba ve zaman.

Dolayısıyla, geri bağlantı alıp almamanız gerektiğini sorarsanız, cevap evettir.

Ancak, bu kadar basit değil. Bununla ilgili başka birçok şey var.

Google’ın Politikasına Karşı

Geri bağlantı satın almak Google’ın Web Yöneticisi Yönergelerine aykırıdır. Dolayısıyla, nedeniniz ne olursa olsun, Google’da geri bağlantı satın almaya izin verilmez.

Ancak, bu sizi durduracak mı?

Pek sayılmaz. Geri bağlantı satın almak için iyi bir kaynak kullanıyorsanız, Google’ın geri bağlantınızın doğal olmadığını bilmesi çok zor olacaktır. Bu nedenle, büyük bir risk söz konusu olsa da, geri bağlantılarınızın kaynağının iyi olmasını sağlayarak daha az yapabilirsiniz.

Geri dönüşler alarak SEO’nuzu büyük ölçüde geliştirebilirsiniz. Ayrıca, rakipleriniz üzerinde size iyi bir avantaj sağlayacaktır.

Geri bağlantı satın alırken ne yapmalısınız?

Ona çok fazla yatırım yapmadığınızdan emin olun. Bu nedenle, size kaliteyi vaat eden uygun fiyatlı bir web sitesi aramak iyi bir fikirdir. Bazı insanlar birkaç geri bağlantı için büyük miktarlar öderler. Bunu yapıyorsanız, risk almaya değmez.

Detaylı Raporlar

Siparişinizle birlikte ayrıntılı bir Excel raporu aldığınızdan emin olun. Bu, geri bağlantınız hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntıları içeren bir beyaz etiket raporu olacaktır.

Backlink’i doğrulayın

Backlink’inizi satın aldıktan sonra, canlı bir web sitesi olduğundan emin olun. Sahte bir web sitesinden bir bağlantı alırsanız, para kaybı olacaktır.

Kalite Geri Bağlantıları

Paranızın karşılığında kaliteli geri dönüşler aldığınızdan emin olun. Kaliteli bir geri bağlantı yüz kötü geri bağlantıdan daha iyidir. Yani, web sitenizin daha yüksek rütbe istiyorsanız iyi bir backlink almalısınız.

Peki, iyi bir backlink nedir?

İyi bir geri bağlantı, yüksek bir Etki Alanı Yetkilisi olanıdır. Web sitesi internette güvenilir ve güvenilir olmalıdır.

Ayrıca, web siteniz sizinkilerle alakalı. Örneğin, finansla ilgili bir blog yazdıysanız, finans sektöründe de bulunan bir web sitesine bir geri bağlantı almanız gerekir. Bir sağlık web sitesinden bir backlink alırsanız, konunuz o web sitesindeki makaleyle ilgili olsa bile çok yardımcı olmaz.

Bağlantı metni

Satın aldığınız backlink’in bağlantı metninin, sıralamayı hedeflediğiniz anahtar kelimeyi içermesi gerektiğini unutmayın. İyi bir bağlantı metniniz yoksa, Google’daki sıralamanızı iyileştirme amacına hizmet etmez.

Sonuç

İster bir backlink satın alın, ister doğal olsun, SEO’nun en önemli yönlerinden biri olduğunu inkar edemezsiniz. Geri bağlantılar web sitenizin Google’da daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur ve size daha fazla trafik kazandırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.