Uluslararası SEO

2

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Uluslararası SEO Nedir

Uluslararası SEO, web sitelerini optimize etmek için kullanılır, böylece arama motorları diğer ülkeler için de sonuçları optimize eder. Belirli ülkeleri hedeflemeniz ve içerik için dillerini kullanmanız gerekecektir.

Uluslararası SEO için gerekenler?

İçeriğinizi hedef ülkenin hedef kitlesine göre uyarlamanız gerekir. Bu nedenle dil ve kültürlerine uygun olmalıdır. Yerel para birimlerini, iletişim bilgilerini vb. Kullanın. Örneğin, Çin’i hedefliyorsanız, anlamadıkları Amerikan slanglarını kullanmamalısınız.

İçeriğinizi çeviriyorsanız, SEO’yu aklınızda tutmanız gerekir. Web sitenizle ilgili aşağıdaki şeylerin diğer ülkeler için optimize edilmesi gerekir.

• URL

• HTML Etiketleri Başlık ve Başlıklar Meta Açıklaması

• Görüntüler

• Para birimi, İletişim bilgileri vb. Ziyaretçilerinizin IP adresleri aracılığıyla konumlarını, kendileriyle alakalı sürümü edinmelerini sağlayabilirsiniz.

Uluslararası SEO temelde kullanıcılar tarafından görülmez. Bu nedenle, dili değiştirmekle ilgili can sıkıcı pop-up’lar eklememelisiniz.

Son düşünceler

Artık Uluslararası SEO hakkında temel bilgileri bildiğinize göre, uluslararası alanda yeni pazarlarda genişlemeyi düşünmelisiniz. Unutmayın uluslararası SEO tek başına size yurt dışından müşteri alamaz. Ayrıca farklı bir ülkeye sığacak pazar araştırması yapmalısınız,

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.